Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej Civis Sum wraz z Lubuskim Stowarzyszeniem Profilaktyki Społecznej w ramach projektu „Mobilne Biuro Porad Obywatelskich w powiecie zielonogórskim” organizuje dla mieszkańców obszarów wiejskich powiatu mobilne punkty porad prawnych i obywatelskich.

Od czerwca 2014 r. w wybranych miejscowościach powiatu zielonogórskiego działają mobilne punkty doradcze, w których mieszkańcy mogą otrzymać bezpłatną pomoc.

Odpowiedzi na Państwa pytania udzielą dyżurujący specjaliści, a zakres porad prawnych obejmuje między innymi: prawo cywilne, administracyjne, spadkowe, rodzinne.

Aby skorzystać z bezpłatnej porady prawnej wystarczy przyjść pod wskazany adres w odpowiednim dniu, gdzie będzie znajdował się mobilny punkt porad. UWAGA ! w niektórych punktach obowiązują zapisy na porady – szczegóły w harmonogramie spotkań, który znajduje się tutaj.

Oprócz porad prawnych i obywatelskich istnieje możliwość skorzystania z dodatkowego wsparcia asystenta obywatelskiego, który w razie potrzeby może towarzyszyć klientowi podczas załatwiania jego spraw w urzędzie czy sądzie.

Pomoc psychologiczną, mediatora i innych specjalistów, w zależności od potrzeb, zapewnia Partner Projektu Lubuskie Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej.

Zapraszamy lokalnych przedstawicieli insytucji i organizacji do współpracy przy tworzeniu punktów poradnictwa.

Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

 

eog-baner